...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Mhp'den Sert Tepki

YazarMesaj
*_Turquaz_*
Aktif Üye
*_Turquaz_*

Rep Puanı : 1

Mhp'den Sert Tepki Empty
MesajKonu: Mhp'den Sert Tepki   Mhp'den Sert Tepki Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 12:52 pm

Mhp'den Sert Tepki

Sözde açılıma söz düellosu
Mhp'den Sert Tepki Hükümetin başlattığı sözde açılım ve bu doğrultuda gerçekleşecek AKP-DTP buluşması siyaseti hareketlendirdi. Konuya ilişkin önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ardından da Başbakan Tayyip Erdoğan açıklamalar yaptı. Devlet Bahçeli TBMM’de gazetecilerin Erdoğan- Türk görüşmesine ilişkin sorusu üzerine “AKP açılımın gereğini yapıyor. DTP’nin Meclis’te iki yıl sonra fark edilmesi de açılımdır” diye konuştu. Başbakan Tayyip Erdoğan da Meclis Başkanlığı seçimi için TBMM’ye gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan “DTP dışında diğer partilerlle görüşecek misiniz” sorusuna “Daha ne olduğunu bilmeden böyle bir yaklaşım içerisinde olanlarla neyi görüşeceksiniz. İçişleri bakanımız kapıyı kapamazlarsa görüşür” yanıtını verdi. Gazetecilerin “Daha önce görüşmeyi reddetme gerekçelerinize ne oldu” sorusuna ise “Buralarda dürüst olun samimi olun. Bakın ben o zamanda yine aynı şekilde daha ertesi gün benim 10 tane şehidim oldu. 10 tane şehidimin olduğu gün kalkıp ta ben cevap veremem. Bizim de bazı taleplerimiz var. Ben DTP’yi PKK’yla aynı kefede değerlendirmiyorum değerlendirmek istiyorum. Eylemleri şu bu bunlar ayrı konudur. Parlamentonun içerisinde olması sebebiyle olayı böyle değerlendirmek durumundayım” karşılığını verdi.

Oktay Vural: İkiyüzlü siyaset
Erdoğan’ın DTP ile görüşme kararını MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural sert ifadelerle değerlendirdi. Vural “İki yüzlü siyasetin tipik bir örneği. Bunlar zaten İmralı’daki ile irtibat halinde olunmasını istediler. AKP’li milletvekilleri ifade etmedi mi ’Öcalan’a açılım olması gerekir DTP ile görüşülmesi gerekir’ diye” ifadelerini kullandı. Vural sözlerini şöyle sürdürdü: “Başbakanın ’terör örgütünü muhatap almam terör örgütüne terör örgütü demeyenle ne görüşeceğim’ ifadelerinin hepsinin laf olduğunu bütün millet görüyor. Bu konuda Başbakan zaten görüşmek için can atıyordu kapalı kapılar arkasında zaten bir irtibatlar kurulduğu açık oldu. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının verdiği sözlerin havada kalmış olmasından dolayı ben üzüntülüyüm. Bu lafların altından nasıl kalkacak.”

Mhp'den Sert Tepki
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ivana Sert
» Etki Ve Tepki
» DSP Liderinden akıL aLmaz Tepki!