...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Behram'a

YazarMesaj
goldenboy
Web Master
goldenboy

Rep Puanı : 22

Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Behram'a Empty
MesajKonu: Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Behram'a   Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Behram'a Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 3:05 pm

Türkiye Yazarlar Sendikası (Tys) ve Muğla -Ören Belediyesinin İş Birliği ile Düzenlenen Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü, Bu Yıl Nihat Behram'a Verildi.

Konuya ilişkin Alfa Yayın Grubundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gülten Akın, Doğan Hızlan, Ataol Behramoğlu, Eray Canberk, Egemen Berköz, Refik Durbaş ve Enver Ercan'dan oluşan seçici kurul, katılan eserler arasından Nihat Behram'ın "Tanımlar" adlı eserini ödüle değer buldu.

Açıklamada, Nihat Behram'ın konuya ilişkin şu açıklamayı yaptığı bildirildi:

"Seçkin yazar ve şairlerden oluşan Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Jürisi, bana ödül gibi görev verdi, ben bu görevi ödül gibi aldım. Görevimin, aydınlık için savaşmak olduğu bilinciyle; görevimin, özgürlük için, uygarlık, çağdaşlık için, en başta laisizm, Cumhuriyet'in kazanımları, insan hakları, adalet, emekçi halk için savaşmak olduğunu biliyorum."

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cevdet Şekerbegoviç
» Melih Görgün 14 bahar
» Sagopa Kajmer Fan Clup
» ŞİİR
» Gölge 'Şiir'...