...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

FIKRADAN BETER OLAYLAR

2 posters
YazarMesaj
oLéAnDér
Hevesli üye
oLéAnDér

Rep Puanı : 10

FIKRADAN BETER OLAYLAR Empty
MesajKonu: FIKRADAN BETER OLAYLAR   FIKRADAN BETER OLAYLAR Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 4:09 pm

FIKRADAN BETER OLAYLAR Fıkra Gibi - No: 1
FIKRADAN BETER OLAYLAR ŞOFÖR
Servis şoförümüz trafikte hareket edemez halde beklerken (gayet de haklıydı çünkü önündeki arabalar kuyruk olmuştu) arkadan kornaya abanan araç sahibine camdan sarkarak "Pokemon muyum lan ben arabaların üzerinden uçayım?" diye bağırarak tüm servisi yere yıkmıştı.

Fıkra Gibi - No: 2
BABAANNE
Yetmiş sekiz yaşındaFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul tonton bir babaannem var. Ne kadar modern olsa da gelişmiş teknolojiye ayak uydurmakta epey zorlanıyor. Buna en güzel örnek evimi aradığında telesekretere bıraktığı not:
- Babaannesi aradı dersiniz.

Fıkra Gibi - No: 3
KATIFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul SIVIFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul GAZ
OlayFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul bir arkadaşımın annesinin gözetmen olarak bulunduğu ilkokulu dışardan bitirme sınavlarından birinde gerçekleşiyor. Dışardan bitirme sınavı yaFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul yağlı ballı adamlar da var sınavda. Gözetmenler sınav sırasında sıraların arasında dolaşıyorlar. Tam o sırada gözetmen bakıyorFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul adamın biri soruların hiçbirine cevap verememiş; acıyor adama. "Maddenin üç halini yazınız." sorusunu parmağıyla işaret ediyor ve adamın kulağına eğilip cevabı fısıldıyor:

- KatıFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul sıvıFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul gaz...
Sınav kurulunu dumura uğratan an cevap kâğıtları okunurken gerçekleşiyor. Sorunun cevabıFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul kâğıtların birinde aynen şöyle yer alıyor:

- KatırFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul sığırFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul kaz...

Fıkra Gibi - No: 4
PRINTER
Sene 1992FIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul üniversite yılları. Anneannemin hac parasıyla zar zor bir bilgisayar kapatmışız ama 'printer'a para kalmamış. Akşam vakti 'printer'ı olan bir arkadaşa gidip aleti ödünç aldımFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul eve dönüp proje çıktısı alacağım. Ankara'da her kış olduğu gibi yerler yine buz. Kayıp düşer de alete bir zarar veririm korkusuyla bir taksiye bindim. Daha iki dakika olmadan polis çevirdiFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul taksici kenara çektiFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul sonra arabadan indiFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul kimliğini gösterdi. Ben kucağımdaki cihazın inmemek için uygun bir bahane olduğu düşüncesiyle elde kimlik arabada bekledim. Polis abi geldiFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul kapıyı açtıFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul ve aramızda şöyle bir diyalog geçti:

- O ne len ööle?

- PrinterFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul dedim.

Yanındaki polise dönerekFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul

- Ecnebi oğlum buFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul dedi. Sonra gülümseyerek kapıyı kapattı. Güle güle manasına ikisi birden el salladılar. Tekrar yola koyulduk. 500 metre kadar gittikten sonra şöför tekrar kenara çektiFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul çünkü gülmekten arabayı kullanamıyordu.

Fıkra Gibi - No: 5
DÜZEN
Ecevit 1997 yılı seçim kampanyasında konuşuyor:

- Bu düzen değişecektir.

Bir vatandaş bağırmış:
- Düzen hayatından memnun; düzülen ne zaman değişecek?

Fıkra Gibi - No: 6
BOT NE KADAR?
Abimiz koyu kahverengiFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul deriFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul yarım botu alıp kasaya yanaşıyor. Kasadaki kız botları poşete koyarkenFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul sayın abimiz de soruyor:

- 43 lira değil mi?...

KızFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul 'Ne münasebet!' der gibi bakıyor ve

- Bunlar orijinal deri... İndirimli fiyatı 180 liraFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul diyor.

Abimizin bitiş cümleleriFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul kızcağızın kopuş anına denk geliyor:

- Olur mu hanımefendi! Altında 'Size 43' yazıyor...

Fıkra Gibi - No: 7
SKİP DURAĞI
Sene 1968... İstanbul Bahçelievler'de Skripp tükenmez kalemlerinin fabrikası var ve önünde de 98 no'lu otobüslerin durduğu otobüs durağı... Bu durak Bahçelievler'den sonraki ilk durak ve anlatacağım olay gerçekten yaşanmış olay. Otobüsle Bakırköy'den Güngören'e giderken Bahçelievler durağında otobüse çok güzel bir kadın bindi. Tam biletini alacağı zaman otobüs hareket etti. Kadın biletçiye:

- Bir Şirinevler bileti verir misinizFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul diye sordu. Biletçi "Bu otobüs Şirinevler'e gitmez." diyince bayan:

- Durdurun otobüsüFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul ineceğimFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul dedi. Biletçinin cevabı hayli ilginç oldu:

- HanımFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul hanım; kalktı bir kereFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul Skip'te indireceğiz.

Bu lâfı duyunca kadının yüzündeki ifadeyi görmenizi isterdim. (Bu aradaFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul 'Skip' otobüs durağının adı)

Fıkra Gibi - No: 8
NATAŞA
İzmir'de 15 yıl kadar oluyorFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul maçta yanıma süzme Karadenizli müthiş çenebaz bir vatandaşımız düştü. Günün olayı idi Nataşa konusu. Evli idiFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul onun da ilgisi vardı Nataşalara... Dayanamadım sordum:

- Karınızı aldatmak nasıl bir duygu acaba? Suçluluk duymuyor musunuz? Verdiği cevap şu oldu:

- Onlar da kari diye yıllarca bizi aldatmişlardur daa!..

Fıkra Gibi - No: 9
SINAV SORULARI
Temizlikçi bir kadın dışardan İlkokul diploması almak için sınava girer. Tabiat bilgisinden sorular ve cevaplar şöyle:

Soru: Mide ne iş yapar?
Cevap: Sindirim yaparFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul yediklerimizi öğütür.

Soru: Akciğer ne iş yapar?
Cevap: Solunum yaparFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul bizi yaşatır.

Soru: Kalp ne iş yapar?
Cevap: Dolaşım yapar.

Soru: Beyin ne iş yapar?
Cevap: Bizim apartmanda kapıcılık yapar.

Fıkra Gibi - No: 10
NE DOKTORMUŞ BE!
Yıllar önce bir Karadeniz kasabasında görev yaparkenFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul kansızlık nedeniyle başvuran bir hastamı muayene ediyordum. Konjoktiva dediğimiz alt göz kapağının içine bakarkenFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul bir yandan da :

- Amca sende basur mu varFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul dedim.

Kansızlığın baş sebeplerinden biridir ve Karadeniz'de bu duruma sık sık rastlanır. Amcanın dışarı çıkarken yanındaki arkadaşına söylediğini hâlâ hatırlarım:

- Ne doktormuş beFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul helâl olsun!.. Gözümden baktıFIKRADAN BETER OLAYLAR Virgul dötümdekini gördü.

FIKRADAN BETER OLAYLAR Glmseme FIKRADAN BETER OLAYLAR Glmseme
Admin
Web Master
Admin

Rep Puanı : 918

FIKRADAN BETER OLAYLAR Empty
MesajKonu: Geri: FIKRADAN BETER OLAYLAR   FIKRADAN BETER OLAYLAR Icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 8:42 pm

Paylaşım için Teşekkürler :))
https://paylasimmekani.1forum.biz

FIKRADAN BETER OLAYLAR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uyuz Eden OLaylar..
» Behçet NECATİGİL - Klinik Olaylar
» KoMiK OLaYLaR GiRmEyEn PiŞmAn
» Bu kadarda olmaz ki dedirten olaylar Türk işi