...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Hasan şaş, Galatasaray'dan Ayrilma Karari Almasinin Gerekçelerini Milliyet'e Anlatti

YazarMesaj
Kayıp qüzeL
Genel Moderatör
Kayıp qüzeL

Rep Puanı : 50

Hasan şaş, Galatasaray'dan Ayrilma Karari Almasinin Gerekçelerini Milliyet'e Anlatti Empty
MesajKonu: Hasan şaş, Galatasaray'dan Ayrilma Karari Almasinin Gerekçelerini Milliyet'e Anlatti   Hasan şaş, Galatasaray'dan Ayrilma Karari Almasinin Gerekçelerini Milliyet'e Anlatti Icon_minitimeCuma Ekim 30, 2009 10:19 am

Daha fazla dayanamam
Kırmızı kart gördüğü Büyükşehir Belediyespor maçından sonra devre arasında Avrupa'ya gideceğini açıklayan yıldız futbolcu, "Benim derdim çok sevdiğim Galatasaray'la değil, beni takımdan ayıran sebeplerle. Her insanın dayanma gücü vardır. Damarıma basarlarsa da patlar" dedi
ERHAN TELLİ

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında gördüğü kırmızı kartla çılgına dönen ve ligin devre arasında Galatasaray'dan ayrılacağını açıklayan Hasan Şaş, Milliyet'e konuştu.
Herkesi şoke eden sözlerinin arkasında olduğunu vurgulayan tecrübeli futbolcu, yıllardır haksızlığa uğradığını kaydetti. Sarı-kırmızılı oyuncu, "Benim derdim Galatasaray'la değil. Benim derdim, çocukluğumdan beri renklerine aşık olduğum ve şimdi de formasını gururla sırtımda taşıdığım Galatasarayımdan beni ayıran sebeplerle. Galatasaray'ı çok seviyorum, fakat artık yapılanlara da dayanamıyorum" ifadelerini kullandı.
Galatasaray'a veda etme kararını bir anlık sinirle almadığına dikkat çeken Hasan Şaş şöyle devam etti:
"Bana sahada futbol oynatmak istemeyenleri gördükçe sinirlerime hakim olamıyorum. Adımı çıkarmışlar bir kere. Ne yapsam suçlu oluyorum. Rakiplerimize faul bile çalınmayacak pozisyonlarda bana sarı kartı tereddüt etmeden çıkarıyorlar. Her insanın siniri, dayanma gücü vardır. Damarıma basarsanız da patlar. Ben sahada her şeyini veren, formasını sonuna kadar terleten, hırslı bir oyuncuyum. Ama bu hırsımı bana karşı kullanmalarına asla izin veremem."
Hasan, sarı-kırmızılı yöneticilerle görüşerek devre arasında Avrupa'da bir kulübe gitme kararını bildireceğini de söyledi. Veda kararını üzülerek aldığını ifade eden yıldız oyuncu, "Türkiye'de artık futbol oynamayacağımı düşünüyorum. Ben de bu nedenle böyle bir karar aldım. Şu an için bir planım yok, ama her şey devre arasında netleşecektir. Futbolu bırakmayacağım. Gelecek tekliflere göre futbol hayatıma Avrupa'da devam edeceğime inanıyorum" diye konuştu.

İnternette kampanya
Bu arada Galatasaraylı taraftarlar internette, "www.hasansasirma.com" sitesi açarak Hasan Şaş'ın, takımdan ayrılmaması için kampanya başlattı.
Cim-Bom'un iki sezon önce ezeli rakibi Fenerbahçe'yi son haftada geride bırakarak yaşadığı unutulmaz şampiyonluk maçından Hasan Şaş'a ait fotoğrafların yerleştirildiği internet sitesine ilk gün yüzlerce destek mesajı yağdı.

Çifte ceza kapıda

Kırmızı kart gördükten sonra maçın hakemi Hüseyin Göçek'i formasından tutarak çeken Hasan Şaş'a çifte ceza yolda. Hakem Göçek'in olayı rapor etmesi halinde, Disiplin Kurulu'nun, Hasan'a 3 maça kadar ceza verebileceği bildirildi. Bu arada Galatasaray Futbol Takımı Menajeri Mustafa Turgun, kırmızı kart gördükten sonra oyundan çıkarken tartıştığı Hasan Şaş'ın telefonla arayarak kendisinden özür dilediğini söyledi. Turgun, tecrübeli futbolcuya kulüpten para cezası verileceğini de belirtti.

'1.5 sene bir yere gidemez'

Hasan Şaş'ın veda kararını açıklamasının ardından Galatasaray yönetiminde hareketli saatler yaşandı. Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel'in maçtan hemen sonra takım otobüsünde görüştüğü Hasan'a, "Seni hiçbir yere bırakmayız. Şimdi evine git ve sakinleş. Bunları sonra konuşuruz" dediği öğrenildi.
Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın da, yıldız oyuncunun takımdan ayrılmasına kesinlikle karşı olduğu bildirildi. Polat'ın yakın çevresine, "Kulübüyle 1.5 yıllık sözleşmesi bitene kadar hiçbir yere gidemez. Onun bu takımda yapacağı daha çok iş var. Hasan'la bizzat ben konuşup ikna edeceğim" dediği ifade edildi.
Bu arada Hasan Şaş'ın, Büyükşehir Belediye maçından sonra kendisine ceza verileceğini söyleyen yöneticilerin hakeme tek söz etmemelerine üzüldüğü bildirildi. Tecrübeli futbolcuya bu sezon gördüğü kartlar yüzünden yüklü miktarlarda ceza kesildiği de vurgulandı.

Rubin Kazan teklif yaptı

Hasan Şaş'a ayrılık kararının ardından, sıcağı sıcağına ilk teklif, daha önce Galatasaray'dan Hasan Kabze ve Tomas'ı transfer eden Rus kulübü Rubin Kazan'dan geldi. Hasan'a sezon başında da talip olan, ancak transferi bitiremeyen Rusların, yıldız oyuncuyla menajerleri vasıtasıyla temasa geçtikleri ve tekliflerini yineledikleri öğrenildi. Sarı - kırmızılı futbolcunun, Rubin Kazan'ın teklifini kabul etmesi durumunda, Rus yöneticilerin İstanbul'a gelerek devre arasından önce transferi sonuçlandırmaya çalışacakları kaydedildi.

Hasan şaş, Galatasaray'dan Ayrilma Karari Almasinin Gerekçelerini Milliyet'e Anlatti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hasan Şaş
» Hasan ALi YÜCEL