...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

AnasayfaKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Paylaş | 

Kenan Doğulu / Patron [2oo9]

YazarMesaj
kalpsiZ__
Üye

Rep Puanı : 0

MesajKonu: Kenan Doğulu / Patron [2oo9]   C.tesi Haz. 20, 2009 6:36 pm

Kenan Doğulu / Patron [2oo9]

Kenan Doğulu 2009 yeni ve son albümü "Patron" çok yakında tüm müzik marketlerde yerini alacak.

Tabii ki Kenan Doğulu’nun bir patronu yok bu patron başka Kenan Doğulu’nun yeni albümüne adını veren şarkı bu.

Şarkıyı dinler dinlemez çakkıdımsı bir tat bırakıyor sanki.. “Patron kaynaşalım/ Patron oynaşalım/ Patron yanaşalım/ Kaptan sensin sür...” Kenan Doğulu'ya göre bu şarkı ofislerde çok çalacak...

Devam ediyoruz... Çünkü dinlenecek 14 şarkı daha var albümde...

Üç-dört yıldır biriktirdiği tüm şarkıları bu albüme koymak istemiş Kenan Doğulu. “Bunları tüketeyim ki yeni üretimlere yer açılsın” işte duyguları böyle..

"Kıskanıyorum" adlı bir şarkısı var ki O'na göre bu şarkıyı herkes sevecek.. Bir diğeri “Söylerdim” adında: “Seni sevmeseydim söylerdim benim olmasaydın anlardım.”
Böyle caz R&B tatlarının aralara karıştığı çok güzel bir balad. Hemen ardından aynı tatta “Olur mu” ve “Anlıyor musun” Bu şarkıların hiç biri ne bildik Türkçe pop şarkıları ne de bildik Kenan Doğulu gibi. Farklı olmuş. Yeni olmuş. Mükemmel olmuş...

Yine de Kenan Doğulu eski tadı bulmak isteyenleri de unutmamış. İki damar şarkı var albümünde. Biri “En Kıymetlim”. Bu şarkıdaki “aşktan adam” lafı çok sevilecek. Diğeri de “Beyaz Yalan”. Ama asıl herkesin hoşuna gideceğini söylediği şarkısı “Kıskanıyorum” . Sözlerine bakılırsa gerçekten herkes sevecek bu şarkıyı. Bir de Kenan Doğulu melodisi ile yoğurulunca artık siz düşünün..İşte sözler: “Tamam arkadaşlarınla git eğlen sen de/ Bırak bazen ben de dağıtayım/ Biraz mesafe lazımdır her yakın şeye/ Açıl da önümüze bakalım/ Sadece haber ver kiminle nerdesin diye/ Sakın beni merakta bırakma/ Nolur damarıma basma/ Ufacık şeylerden sana sarıyorum/ Elimde değil çok seviyorum.”

Ve Kenan Doğulu albümünün dans hitlerinden birisi “Salak”.
Evet yalnış okumadınız şarkının adı “Salak”. Şarkıyi dinler dinlemez introsunu Britney Spears’ın son albümünde yer alan “Womanizer”ın girişine çok ama çok benzeteceksiniz.

Hemen “Salak”ın sözlerine bakalım çünkü eğlenceli şarkının sözleri: “Full konsantre hallerin/ Bütün günün konun benim/ Gözlerin dönmüş bana senin/ Garip garip bakmasan bana/ ıyisi mi git paşa paşa/ Taksini çağırdım sana/ Salak salak/ Sen karışma bu konu biraz derin/ Salak salak/ Halkla ilişkilerin zayıf senin...”

Evet haftaya çıkıyor “Patron” albümü. Sonuçta dolu dolu keşfedilmeyi bekleyen remikssiz 15 şarkılık muhteşem bir albüm.

Patron

Söz & Müzik: Kenan Doğulu

Rütbeni Bileceksin

Söz: Kenan Doğulu Müzik: Kenan Doğulu Coşku Turhan

Öp

Söz: Kenan Doğulu Müzik: Kenan Doğulu Bora Uzer

Anlıyor Musun ?

Etme

Beyaz Yalan