...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Anne Ben Nasıl Dünyaya Geldim...

YazarMesaj
Admin
Web Master
Admin

Rep Puanı : 918

Anne Ben Nasıl Dünyaya Geldim... Empty
MesajKonu: Anne Ben Nasıl Dünyaya Geldim...   Anne Ben Nasıl Dünyaya Geldim... Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 3:21 pm

Beş altı yaşlarında şirin mi şirin Ayşecik annesinin başında dolanıp dururken, anne sevgi hanım sürpriz soruyla karşılaşır.
Anneciğim! Ben nasıl dünyaya geldim?

Sevgi hanım, minik yavrusunun ellerinden tutar. Sonra onu kucağına oturtur ve:
´´Güzel yavrum! Her şeyi ALLAH(CC)yarattı. Sana bu küçük elleri veren, bu tatlı ve minik burnu, sevimli yüzü, en güzel şekilde yerleştiren ALLAH (CC) dir. O istediği her şeyi yapar. Babanla biz evlendik. Birbirimizi çok sevdik. İkimiz de çocukları çok sevdiğimizden ALLAH dua ettik. Ya Rabbi! Bize hayırlı bir evlat ver, dedik. Yüce ALLAH dualarımızı kabul etti. Seni benim karnıma yerleştirdi. Sen küçücüktün. Benim yediğim yiyeceklerden beslenmeye başladın, ben süt içtim, meyve yedim, ekmek yedikçe sen de karnımda onları yiyerek yaşadın. Karnıma sığmayacak kadar büyüdüğünde, doktor teyze yardım etti ve seni oradan çıkardı. Artık kucağımdaydın. Seni ilk gördüğümüzde dünyalar bizim olmuştu. Çok sevindik. Çünkü bizim için dünyanın en güzel hediyesi sendin´´der.

Meraklı Ayşeciğin gözleri parlar. ALLAH (CC) tan gelen güzel bir hediye olmanın mutluluğunu yaşar. Annesinin yanağına tatlı bir öpücük kondurur.

Rabbime çocuklarımız için her zaman dua etmeliyiz..Unutmayalım ki çocuk sahibi olmak isteyip te olamayan o kadar çok kişi var..Bu bile bizim rabbimize şükretmemiz için bir vesile olsun. Çocuklarımıza yalan söylemeden uygun bir şekilde nasıl dünyaya geldiklerini anlatmakta görevlerimiz arasında..Unutmayalım ki küçükte olsa söylenecek yalanlar çocuklarımız öğrendiğinde hem onlar üzerinde derin yaralar açar hem de çocuklarımızın gözünde yalancı durumuna düşmüş oluruz. Bu durum çocuklarımızı yalan söylemesi için sevketmeye kadar gider..O yüzden çocuklarımıza herhangi bir konuda bir şey açıklarken fazla detaya inmeden doğruları açıklamalıyız.Bu bizim için yalandan uzak çocuklar yetiştirmemizi sağlar..Çocuklarımız bizim için dünyanın en güzel armağanıdır..
https://paylasimmekani.1forum.biz

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yakışmadık Bu Dünyaya
» Çin'de İki Başlı Kobra Dünyaya Geldi
» Selam olsun bizden güzel dünyaya,
» AÇ KAPIYI BEN GELDİM
» Yalan Değil Bak Sana Geldim