...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Dikkat soguk suyu hızlı içmeyin

YazarMesaj
Admin
Web Master
Admin

Rep Puanı : 918

Dikkat soguk suyu hızlı içmeyin Empty
MesajKonu: Dikkat soguk suyu hızlı içmeyin   Dikkat soguk suyu hızlı içmeyin Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 5:29 pm

Özellikle vücut ısısı yüksekken, hızlı içilen soğuk su vücutta terleme fonksiyonunu artırıp, tuz ve mineral kaybına neden oluyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Günhan Erdem, "Özellikle vücut ısısı yükseldiğinde soğuk suyun hızlı içilmesi, vücutta terleme fonksiyonunu artıracağından çok fazla tuz ve mineral kaybetmeye neden olur. Soğuk suyun olumsuz etkilerinden korunmak için yudum yudum içmeliyiz" dedi.
“DOĞRUDAN SU İÇMEYE ÖZEN GÖSTERIN”
Prof.Dr. Günhan Erdem, özellikle aşırı sıcakların yaşandığı bu günlerde doğrudan su içmeye özen gösterilmesini isteyerek, çay, kahve, meşrubatın suyla birbirine denk olmadığını söyledi. Suyun vücut için doğal bir çözücü olduğunu anlatan Prof.Dr. Erdem, şöyle konuştu: "Suyun insan vücudunda 2 temel görevi var. Birincisi vücuttaki hücrelerin ####bolizma faaliyetleri için ihtiyaç duydukları su moleküllerini temin etmek diğeri ise vücuttaki atık maddelerin atılmasını sağlamak. Suyun insan vücudunda bu görevleri yerine getirmesi ve ####bolizmanın faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için suyu çözücü şeklinde almamız gerekiyor. vardır." Prof.Dr. Erdem, sabah kalkınca, akşam yatmadan önce ve yemeklerden sonra mutlaka bir bardak su içilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://paylasimmekani.1forum.biz

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hızlı koşu
» Ağlamak:Duyguların Suyu
» Akan suyu severim ben
» Meyve suyu rehberi
» maden suyu içenler bunu biliyormu.