...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

İran yeni askeri eğitim uçağı üretti

YazarMesaj
Su PeRiSi
Üye
Su PeRiSi

Rep Puanı : 0

İran yeni askeri eğitim uçağı üretti Empty
MesajKonu: İran yeni askeri eğitim uçağı üretti   İran yeni askeri eğitim uçağı üretti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 05, 2009 8:36 pm

İran'ın yeni askeri eğitim uçağı ürettiği bildirildi.
İran Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Hasan Şah Safi Savunma Bakanlığıyla birlikte "Kevser" adlı yeni bir askeri eğitim uçağı ürettiklerini söyledi.

Tuğgeneral Şah Safi kendi kendine yeterlilik programı kapsamında Hava Kuvvetlerinin savunma ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösterdiklerini belirtti.

Hava Kuvvetlerinin son yıllarda kayda değer projelere imza attığını ifade eden Şah Safi yerli yapım savaş uçaklarının 3 bin 800 kilometre menzilli uçuşlar yapabildiğini kaydetti.

Tuğgeneral Şah Safi İran'a yönelik tehditler karşısında ordunun diğer unsurları gibi Hava Kuvvetlerinin de göreve hazır olduğunu söyledi.
ABD ve Batılı ülkelerin sivil ve askeri havacılık alanında ambargo uyguladığı İran ihtiyaçlarını yerli üretimle karşılamaya çalışıyor.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Twilight: New Moon (Yeni Ay) en yeni fragman:Dövüş
» Yeni Metro Kapıları,Yeni Metro Kapıları Nasıl Olur,Yeni Metro Kapılarının Resmi
» askeri smileyler
» askeri smileys
» Pakistan'da askeri uçak düştü: 1 ölü