...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Rafet ve Yusuf ile dobra dobra röportaj

YazarMesaj
wampirella
Grafiker
wampirella

Rep Puanı : 22

Rafet ve Yusuf ile dobra dobra röportaj Empty
MesajKonu: Rafet ve Yusuf ile dobra dobra röportaj   Rafet ve Yusuf ile dobra dobra röportaj Icon_minitimeCuma Eyl. 11, 2009 5:33 pm

Rafet ve Yusuf ile dobra dobra röportajMüzik dünyasına kazandırdığı gençlerden Yusuf Güney, Oerlikon`da Club Jil`de ilk defa ustası Rafet El Roman`dan ayrı konsere çıktı. Okuyucularımız için Yusuf ve Rafet ile iki güzel söyleşi gerçekleştirdik.

Röportaj:Cemil Baysal

ZÜRiH - Pop müziğin sevilen ikilisi Rafet El Roman ve Yusuf Güney ikilisi Zürih Oerlikon`da hayranların karşısına çıktı. Müthiş bir ikili oluşturan Rafet El Roman ve Yusuf Güney geçtiğimiz günlerde birbirinden değerli jüri tarafından da Aşk-ı Virane şarkılarıyla yılın en iyi şarkı ödülüne layık görüldü. Yıllardır birbirinden güzel eserleriyle albümleriyle pop müzik dünyasında sevenlerinin gönlünde taht kuran Rafel El Roman artık yeni gençler yetiştirip müzik dünyasına kazandırmayı tanıtmayı amaçlıyor.
Müzik dünyasına kazandırdığı gençlerden Yusuf Güney, Oerlikon`da Club Jil`de ilk defa ustasından ayrı önemli bir sınava çıkıyordu. Konser öncesi ilk defa tek başına sahne alacağı için Yusuf Güney her zamankinden daha heyecanlıydı. Heyecanlı dakikalarında Yusuf Güney ile ayaküstü sohbet ederek çalışmaları hakkında Post Gazetesi ve Post`un Sesi programı için görüştük:

- Birkaç aydır bir Yusuf Güney fırtınası esiyor, Yusuf Güney nereden çıktı, güneyden mi kuzeyden mi?
Ben Londra`da yaşayan bir işçi çocuğuyum. Ailem ve yakınlarım orada yaşıyorlar. Son zamanlar İstanbul-Londra arasında mekik dokuyoruz.

- Özellikle genç kızların sana aşırı ilgisi var. Bu ilgiyi neye bağlıyorsun?
Bu işe yeni başlamamdan ve tamamen doğal olmamdan kaynaklanıyor. Sonuçta ben de onlardan biriyim. Bazen resim çektirmek istiyorlar resim istiyorlar. Ben onlardan kaçmıyorum. Çok mutlu oluyurum bunlardan. Herkese nasip olmaz. Herkesin hayal ettiği bir durum bu. Bazen imzalı resim istediklerinde resim yok yanımda deyince bana inanmıyorlar. Abi nasıl olur, sende nasıl imzalı resim olmaz diyorlar. Ben de Henüz kendimi star moduna sokamadım diyorum. İşin şakası tabi bir yana. Ben bu işi uzun yıllardır yapmıyorum. Aşk-ı Virane ile çok güzel bir başlangıç yaptık Rafet El Roman ile beraber. Ardından heder oldum aşkına parçasıyla devamını da çok güzel getirdiğime inanıyorum. Onlara layık olmaya çalışacağım.

- Rafet El Roman ile tanışman hayatının dönüm noktası mı oldu senin için? Sende bu yetenek vardı, Rafet El Roman olmasa da şöyle veya böyle bir gün bir yere gelebilecek miydin? Rafet El Roman sayesinde bu süreç daha mı hızlandı?
Rafet El Roman ile tanışmam benim için kesinlikle dönüm noktasıydı. Bazı şeyler insanın kaderinde vardır. Ben bunları şöyle veya böyle yaşayacakmışım. Ancak çok çabuk olması, çok güzel ve çok kalıcı olması kesinlikle Rafet El Roman sayesinde oldu.

- Postun Sesi programını tanıyor musun?
Tabi ki. Son dönemlerde konser amaçlı Londra-istanbul arasında gidip gelsekte, bundan yaklaşık bir yıl öncesine kadar ben Londra`da kendi halimde bir işçi çocuğu olarak sakin bir yaşam sürdürüyordum. O zamanlar ne Aşk-ı Virane ne de heder oldum aşkına şarkısı ve albümü vardı. Sizi ve programınızı Postun Sesi programını sürekli izliyor takip ediyordum.

Romantik ve duygulu şarkılarını dinlemek ve onu görebilmek için sabırsızlıkla bekleyen yüzlerce hayranıyla buluşması için Yusuf Güney`i Jil`in alt katına uğurladıktan sonra odada ustası rafet El Roman onun muhteşem sahne performansını izlerken aynı zamanda da kısa bir sohbet gerçekleştiriyoruz:

- Geçtiğimiz günlerde yılın en iyi şarkı ödülünü aldınız, nasıl bir duygu bu?
Değerli jüri tarafından bu ödül bize layık görüldü. Bu ödül Yusuf için özellikle çok önemliydi. Bu işe yeni başlayıp hemen ilk albümünde bir parçasının ödüle layık görmesi onun kariyeri geleceği açısından çok önemliydi onu daha da umutlandırdı. Benim açımdan da 15 yıllık müzik kariyerimden sonra benim için de Yusuf ile yeni bir heyecan yeni bir sayfa açıldı. Bu artık devam da edecek.

- Yani artık farklı bir Rafet El Roman mı göreceğiz bundan sonra?
Doğru söylüyorsun. Kendi işimi kendi çalışmalarımı yürütürken bir taraftan da artık yeni genç yeteneklere de destek vermek istiyorum. Müziğine yeteneğine inandığım güvendiğim birkaç yeni arkadaşla daha tanıştık. Bu arkadaşların da müzik dünyasında iyi yerlere gelebilmesi için elimden gelen desteği vereceğim. Onları da müzik dünyasına tanıtıp kazandırmak istiyorum. Kendimi çok mutlu hissediyorum. Bana keyif ve heyecan veriyor. Hep derler günümüzde artık kimse kimse için birşey yapmaz. Bu söz sanat camiasında aslında çok doğru. Çok kişi hep bana hep bana diyor. Herkes bencil sadece kendisini düşünüyor. Buradan kimseye direk eleştiri gibi algılanmasın ancak, Yusuf ile tanışıp onun güzel bestelerini görse el altından ona birşeyler vererek onun bestelerinden sarkılarından yararlanmaya giderlerdi. Ben bunu yapmak istemedim. Adaletin de üstünde davranmak istedim. Bu şarkıyı beraber düet yapmakla kalmadım, Yusuf`u tamamen yanıma aldım ve onu sahiplendim. İstedim ki, o da müzik dünyasında çok iyi bir isim yapsın, çok iyi biryerlere gelsin. Çünkü çok istiyordu ve çok arzuluyordu. Umutlarını ona bağlamış hayalleri vardı. Bugün amaçladığımız hayallerinden de çok daha iyi bir noktaya geldi Yusuf. Çok güzel şarkılar üretiyor ve devamının da geleceğine inanıyorum ben.

- Korsan müzik indirme ve kopyalama olayına nasıl bakıyorsun?
Albümleri alıp çok basit kopyalarla bu işi pazarlarda tezgahlarda satan pazarcılara karşıydım. Ve insanların emeklerinin çalınmasına gerçekten kızıyordum ve bu hırsızlık diyordum. Ancak artık teknolojinin tavana vurduğu bir çağda yaşıyoruz. Devlet dünya artık herkes internetle yaşıyor. Herkesin evinde internet var. Artık oradan bir müzik indirmemek, oradan o müziği dinlememek kendine repertuvar yapmamak artık imkansız. Bunu herkes yapıyor. Bununla yaşamaya alışmamız gerek. Başka çözümler arayıp teknolojiyi kullanarak yaşamayı öğrenmeliyiz.

- Yıllardır bir gurbetci olarak Frankfurt yakınlarında yaşıyorsun. Postun Sesi programını izleyebiliyor musun?
Hem Post hem Postun Sesi programını iyi tanıyorum. Fırsat buldukca programınızı izliyorum. Post Gazetesini yıllardır tanıyorum.
Basının tarafsız olması çok önemli. Hayatın içindeki herşeyi adaletli ve hakkaniyetli biçimde sunan herşeye saygım sonsuz. Yıllardır müzik dünyasının içindeyiz. Bazen hiç istenmedik başlıklara, konulara, haberlere malzeme olduk. Ancak bugüne kadar gördüşüm ve takip ettiğim kadarıyla Post Gazetesi ve postun Sesi programı herzaman haberleri saptırmadan doğru ilkeli düzgün haber yapmaktan yana. Bu sevgiyle doğruyla beraber bir gün daha da büyüyecek ve mutlaka bir ödülü geri dönüşü olacaktır. Bu yolda devam edin diyorum ve çok teşekkür ediyorum.

Rafet ve Yusuf ile dobra dobra röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yusuf Güney& Rafet El Roman Röpörtaj
» Yusuf Güney Röportaj
» Röpörtaj Yusuf Güney
» Yusuf Güney Kısa Röpörtaj
» Sitemizin Yusuf Güneyle Yapdıgı Röpörtaj