...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

Cimbom ve eleştiri

YazarMesaj
Kayıp qüzeL
Genel Moderatör
Kayıp qüzeL

Rep Puanı : 50

Cimbom ve eleştiri Empty
MesajKonu: Cimbom ve eleştiri   Cimbom ve eleştiri Icon_minitimeCuma Ekim 30, 2009 10:17 am

G.Saray'ın Avrupa sınavı öncesi nefesler tutuldu. Okay Karacan kritik maç öncesi nostaljik bir yazı kaleme aldı!

Bir Cumartesi günü 13.30”ta İnönü stadında Galatasaray ile Malatya oynuyordu.
Jupp Derwal'in ilk İstanbul maçı olduğunu hatırlıyorum, hınca hınç dolu tribünler ve şimdi şişirildiği gibi 20-25 bin değil gerçek 30 bin seyirci tribünde, Derwall'i İstanbul'da gündüz gözüyle görmek hayal gibi, adamı yıllarca efsane Alman takımında izledik ulaşılmaz bir yerdeydi o.
Farklı bir galibiyet beklenirken Galatasaray 2-1 kazandı.
Kavga eden, asılan arayışta bir Galatasaray vardı sahada. Tribünde her oyuncuya ve hocaya puanlarımızı vermiştik. İnönü çıkışından Karaköy'e sonra Galata Köprüsü'nden Eminönü’ne toplulukların maç kritikleri ile ilerliyoruz.
Herkesin bir tespiti, herkesin bir saplantısı var. Kimileri memnun kimileri yıllardır beklenen şampiyonluğun hayal olduğu karamsarlığında...
Görünen o ki bir otoritenin fikrine ihtiyacımız var.
Bunun için akşam TRT bültenini beklemek gerekecek. Tabi kısa özet dışında röportaja vakit kalmışsa...

Sirkeci tren istasyonunda her zaman olduğu gibi Akşam gazeteleri satışa çıkmış, o dönem Tercüman Taksim meydanı, Sirkeci garı gibi ana noktalara hızla servis yapabiliyordu.
Büyük fotoğraf, kısa bir maç yazısı, yıldız tablosu, dev bir skor puntosu bile yeterliyken, o gün ilk kez duydum gazete satıcısının o hançeresini yırtan çığlığını...!
Hayde yazıyooo Cimmomu yazıyoo, Hayde yazıyoo eleştiri yazıyooooo... Eleştiri yazıyooo...
Eleştiri yazıyooo...
Geçmiş gün hatırlamıyorum. 700 vuruşluk bir değerlendirme vardı sağ sütunda.
Tribüne giden futbolseverin oyunu eleştiren birilerine çok ihtiyacımız olduğu bir dönemdi ve çok sesli tartışmaları ilk kez yaşamaya başlamıştık.
Sirkeci-Yeşilköy hattında 10 kez okumuş olmalıyım kritiği.
Birde benim kritiğim vardı tabii ki.
Her koltukta oturan diğerleri gibi...

Ertesi günü beklemeden bugün kritik okumanın ayrıcalığını yaşadığımız o günlere özlem duyarken bugüne dönüyorum.
Bugün eleştiri bol, sallama bol, atmasyon zirvede.
Lezzetli bir maç kritiği okumak için bin gazetenin içine girip çıkmalısınız.

Ve bugün yine bir Galatasaray maçı var ve bugün yine Galatasaray’ı bir Alman çalıştırıyor.
Adama demedik bırakmıyoruz, alay ediyor bizimle haklı olarak.

Takımının puan tablosundaki yeriyle, hemde kadrosundaki hepsi yerliyle.
Ve ben bugün kritik, eleştiri ve haber işinin içinde bir yerlerdeyim ve ben bugün Avrupa’lı Galatasaray’ın yaratıcısı Derwal’i saygıyla anıyorum.
Toprağı bol olsun...

Ve ben bugün Fenerli Galatasaraylı Beşiktaşlı ayırt etmeden futbol sevdasına her takımın maçına gittiğimiz o günleri, 700 vuruşluk acil yorumları açıkcası geçmişi mumla arıyorum.

-alıntı

Cimbom ve eleştiri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cimbom Coştu Bir Kere: 0-3