...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

...:::: Sitemizden Yaralanmak İçin Üye Olunuz ::::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
*** Bölüm Moderatör Alımı Başlamıştır.***

"Taktiksel disiplini sürdürmek istiyorum"

YazarMesaj
Kayıp qüzeL
Genel Moderatör
Kayıp qüzeL

Rep Puanı : 50

"Taktiksel disiplini sürdürmek istiyorum" Empty
MesajKonu: "Taktiksel disiplini sürdürmek istiyorum"   "Taktiksel disiplini sürdürmek istiyorum" Icon_minitimeCuma Ekim 30, 2009 11:30 am

28 Ekim 2009 Çarşamba
"Taktiksel disiplini sürdürmek istiyorum" 2009-09-29_daumanaliz
Teknik direktörümüz Christoph Daum, FBTV'de yayınlanan Teknik Analiz programına katıldı. Daum, "Fenerbahçe, Galatasaray maçında sezonun en iyi performansını mı sergiledi" sorusuna, "Bu derbi dünyaca ünlü derbilerden biri... Aynı Real Madrid-Barcelona, Liverpool-Manchester United, Boca Juniors-River Plate derbileri gibi heyecanla bekleniyordu. Bu sene biraz daha özeldi çünkü iki takım da lige iyi başlamıştı. Maçtan önce Galatasaray büyük bir istekle gelmişti. Bizim camiamızda da büyük beklentiler vardı. Bu maçı kazanmamız için baskı vardı. Evet, bu sezonki en iyi performansıımzdı diyebilirim" yanıtını verdi.
Dum, Galatasaray maçının hazırlık aşamasının sorulması üzerine teknik direktörümüz, "İlk başta oyuncuların bu maça fiziksel ve mental anlamda hazır olması gerekiyordu. Taktiksel anlamda da disiplinli bir takım istiyorduk. İlk sorunumuz Alex'le mi yoksa Güiza'yla mı maça başlamaktı. İkisini birden oynatmak istemedik çünkü ikisi de fiziksel olarak hazır değildi. Zaten Semih'i de yedek tutmuştuk. Eğer tam hazır olmayan iki oyuncuyla başlasaydık daha zayıf olabilirdik. Maça Alex'le başlayıp daha sonra Güiza veya Semih'i sokup oyunu bitirmek istedik. Yani doğru kararı vermiş olduk" cevabını verdi.
"Alex'i bu takım için önemli yapan etkenler nelerdi? Nasıl yeniden eski gücüne kavuştu?" şeklindeki soruya Daum, "Birincisi Alex'i iyi tanıyorum, zaten Fenerbahçe'ye ben getirmiştim. Güçlü bir Alex tanıyorum, her zaman takımı düşünen, her zaman asist yapan ve gol atmak isteyen bir oyuncu. İnanılmaz bir disiplinle çalışıyor. Bir an önce takıma dönmek için can atıyor. Bu arada sağlık ekibine de çok teşekkür ediyorum. Çok iyi iş çıkarıyorlar. Alex'i bir an önce yetiştirdiler. Alex çok formda ve mütevazı biri... Her antrenörün istediği bir oyuncu olması yanı sıra bizim takımımızda olması gurur verici" şeklinde yanıtladı.
"Derbiye nasıl bir taktikle çıktık. Daum'un stratejisi nasıldı?" sorusuna ise Daum şu yanıtı verdi: "Maçtan önce bir taktik analiz yapıyoruz. Marcel Daum'un yönettiği FenerLab'la maçta olabilecek şeyleri taktiksel anlamda önceden analiz ediyoruz. Bu maçla ilgili özellikle Aykut Kocaman'ın büyük katkısı var. Çünkü maç öncesi onunla bir görüşme yaptık. Çok önemli ve değerli şeyler söyledi. Galatasaray ile ilgili kendi fikirlerini dile getirdi. Bu fikir alışverişinde bazı şeyleri daha iyi görebildim. Kendisine teşekkür ediyorum ve Aykut Kocaman'ın rolünün ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum."
"Daum, Galatasaray'da Arda ve Keita'yı kilit oyuncular olarak göstermişti. Bu düşünceleri derbide ne kadar gerçekleşti?" sorusuna ise Daum, "Bu maçta fazla göremedik çünkü bu bizim oyunumuzla ilgiliydi. Kanatlarda her zaman iki kişiyle topa gitmek istedik. Kanatlar tamamen bizim kontrolümüzdeydi. Hem savunmada kontrolü sağlamak hem de hücumda atağa çıkmayı amaçlıyorduk. Kanatlarımızdaki iki futbolcu gol atamadı ama pozisyon hazırladılar. Ve de inanılmaz disiplinli bir maç oynadılar" yanıtını verdi.
Emre'yi değerli yapan özellikler nelerdir sorusuna ise Daum, "Emre inanılmaz performans sergiledi. Her yere koşan, sahanın her yerinde gördüğümüz bir Emre, sezon başından bu yana her zaman aynı seviyeyi yakalayan bir Emre görüyoruz. İnanılmaz koştu, yapılan analizlere göre 12 km'den fazla koştu. Sadece maçta değil, antremanlarda da inanılmaz bir performans sergiliyor. Hem koşuyor hem mücadele ediyor. Arkadaşlarına örnek oluyor. Ekstra antremanlar da yapıyor sanırım. Bu Emre, kariyerindeki en iyi gördüğümüz Emre. Emre çok faul yapan bir oyuncu, her zaman yüksek konsantrasyonla maçlara çıkıyor ama Emre her zaman mücadeleci" yanıtını verdi.
Kazım'ın yükselişi ile ilgili olarak ise Daum, "Bu yükselişin başlıca nedeni kendisi. Biz ona destek veriyoruz. İlk başta Kazım'a Fenerbahçe için ne kadar önemli olduğunu söyledik. Belki o kadar önemli olduğunu düşünmüyordu. Bunu bizden tekrar duyunca, biraz çalışmalarını değiştirdi. Daha profesyonel oldu. Kendi hayatını ve etrafını biraz değiştirdi. Ama önemli olan kendisini çok ağır antremanlarla değiştirdi. Colin kariyerinin daha başında. Farklı mevkiilerde kullanbileceğimiz bir oyuncu ve o da bunu biliyor" diye konuştu.
Sezon başında hem başarılı hem de sempatik bir takım olacağımız felsefesiyle yola çıkmıştınız bu hedef doğrultusunda gelinen noktanın ve ilerdeki hedeflerin sorulması üzerine Daum, "Bunu sadece konuşmuyoruz, aynı zamanda yaşamak istiyoruz. Maçtan sonra tüm Galatasaraylı futbolculara, hepsine iyi şanslar ve başarılar diledim. Bu rakiplere de saygı duyduğumuzu gösteriyor. Sadece Galatasaray için değil, tüm takımlara saygı duyuyoruz. Elbette biz bunu başkanımızdan görüyoruz. Herkese yardım etmek isteyen bir başkan... Türk futboluna yardım eden ve herkese kapısı açık olan bir başkan. Bizim için örnek bir insan. Başka bir örnek vermek istiyorum; Güiza'nın golden sonra Semih'in yanına gitmesi güzeldi. Futbolcular birçok genç taraftar tarafından örnek alınıyor. Güiza'nın yaptığı o hareket takım ruhunun iyi olduğunu gösteriyor. Ayrıca takımın sempatik olduğunu da gösteriyor. Umarım herkes gerçekten sempatik olmak istediğimizi görür" ifadelerini kullandı.
Kayserispor maçında derbi sonrası takımda bir rehavet olabilir mi sorusuna ise Daum, "Rekoru 8'de 8 yaptıktan sonra Gaziantep maçımız vardı. Sezonun en önemli maçı olacak dedim. Tekrarlamak istemiyorum çünkü takımda önemli olan Galatasaray maçında gösterdiğimiz performans.. Oynadığımız maçlarda daha fazla baskı yapmalıyız. Buna çalışıyoruz zaten. Aynı zamanda herkeste Galatasaray maçında olduğu gibi daha fazla kazanma isteğini görmek istiyorum. Kazanmaya aç futbolcu görmek istiyorum ve tabii ki en önemlisi gösterdiğimiz taktiksel disiplini bir daha görmek istiyoruz Kayserispor karşısında" yanıtını verdi.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Aşık Olmak İstiyorum"
» "Sana" Rağmen "Seni..." [Özlüyorum]
» "Sana" Rağmen "Seni..." [Özlüyorum]
» .::: "Evlilik pastası" oluyor da, neden "boşanma pastası" olmasın ki! :::.
» Akdenizli Misiniz? Baklagillere Dikkat! "Favizm" Olabilirsiniz,Ölebilirsiniz?